ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΜΙΑΣ (1) ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΤΟΥ ΚΛΗΡΟΔΟΤΗΜΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ ΜΠΕΚΙΑΡΗ - ΒΕΚΡΗ

Πρόσκληση για τη χορήγηση μίας (1) υποτροφίας στον κλάδο της Τεχνητής Νοημοσύνης για μεταπτυχιακές σπουδές (επιπέδου Μάστερ) στο εξωτερικό με έναρξη το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024, από τα έσοδα του Κληροδοτήματος Βασιλικής Μπεκιάρη-Βεκρή.

Δεκτοί στη διαδικασία επιλογής γίνονται Έλληνες υπήκοοι ή υπήκοοι κράτους-μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης ή υπήκοοι άλλων κρατών ελληνικής καταγωγής, πτυχιούχοι Σχολών Μηχανικής, Φυσικής, Πληροφορικής και Μαθηματικών ελληνικών Πολυτεχνείων-Πανεπιστημίων, με βαθμό βασικού τίτλου
σπουδών (πτυχίου) τουλάχιστον «Λίαν Καλώς», εφόσον δεν έχουν υπερβεί το 36ο έτος της ηλικίας τους κατά την ημερομηνία λήξης της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων.

Επισημαίνουμε ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων, συνοδευόμενων από τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, λήγει την 13η Οκτωβρίου 2023.

Κείμενο Πρόσκλησης