ΤΜΗΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΙΔΑΚΤΟΡΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ



Τομέας Άλγεβρας και Γεωμετρίας


Καπερώνης Ηλίας  (Επιβλέπων: Ι. Εμμανουήλ)
Λέντζος Κωνσταντίνος (Επιβλέπων: Δ. Βάρσος)
Μετζάκη Μαρία (Επιβλέπων: Μ. Μαλιάκας)
Μουστάκας Βασίλειος-Διονύσιος  (Επιβλέπων: Χ. Αθανασιάδης)
Μπαλλάς Δημήτριος (Επιβλέπων: Ι. Εμμανουήλ)
Στεργιοπούλου Δήμητρα-Διονυσία (Επιβλέπων: Μ. Μαλιάκας)
Τσουκνίδας Ιωάννης (Επιβλέπων: Α. Κοντογεώργης)
Χατζησταυρίδης Κωνσταντίνος (Επιβλέπων: Ι. Εμμανουήλ)
Χρήστου Παναγιώτης (Επιβλέπων: Δ. Λάππας)

 


Τομέας Εφαρμοσμένων και Υπολογιστικών Μαθηματικών:


Αρκούδης Ιωάννης (Επιβλέπουσα Ε. Κόττα-Αθανασιάδου)
Ζώη Στεφανία-Μαρία (Επιβλέπουσα: Ε. Κόττα-Αθανασιάδου)
Κουνάδης Γρηγόρης (Επιβλέπων: Β. Δουγαλής)
Λιβιεράτος Ιωάννης (Επιβλέπων: Ε. Κυρούσης)
Ρούπα Παρασκευή (Επιβλέπουσα: Μ. Μητρούλη)
Σαριδάκη Λήδα (Επιβλέπων: Β. Δουγαλής)
Ταμπακόπουλος Χαράλαμπος (Επιβλέπων: Δ. Θηλυκός)
Χατζηδημητρίου Δημήτριος (Επιβλέπων: Δ. Θηλυκός)

 


Τομέας Μαθηματικής Ανάλυσης


Ανδρέου Δημήτριος (Επιβλέπων: Α. Κατάβολος)
Γιαλελής Νικόλαος(Επιβλέπων Ι.Στρατής)
Καραγεώργος Δημήτριος (Επιβλέπουσα: Β. Φαρμάκη)
Κιουλάφα Κυράννα (Επιβλέπων: Τ. Χατζηαφράτης)
Λιακόπουλος Δημήτριος-Μάριος (Επιβλέπων: Α. Γιαννόπουλος)
Μπρανίκας Παναγιώτης-Χρήστος (Επιβλέπων: Γ. Μπαρμπάτης)
Πάσιου Νιόβη-Παρασκευή (Επιβλέπων: Ι. Στρατής)
Πασχάλης Μιλτιάδης  (Επιβλέπων: Γ. Μπαρμπάτης)
Σκαρμόγιαννης Νικόλαος (Επιβλέπων: Α. Γιαννόπουλος)
Στέριος Βασίλης (Επιβλέπων: Δ. Γατζούρας)

Τομέας Στατιστικής & Επιχειρησιακής Έρευνας


Λογοθέτης Δημήτριος(Επιβλέπων: Α. Οικονόμου)
Πασιούρας Αλέξανδρος (Επιβλέπων: Α. Μπουρνέτας)


Τομέας Διδακτικής των Μαθηματικών


Αντωνόπουλος Ματθαίος(Επιβλέπων Θ. Ζαχαριάδης)
Βλάχος Ιωάννης (Επιβλέπων Θ. Ζαχαριάδης)
Βρούτσης Νικόλαος (Επιβλέπων Γ. Ψυχάρης)
Ελθίνι Ναϊρούζ ( (Επιβλέπουσα: Δ. Χριστοπούλου)
Ζούπα Αγγελική (Επιβλέπουσα: Δ. Πόταρη)
Ζωϊτσάκος Σωτήρης (Επιβλέπων: Θ. Ζαχαριάδης)
Καλησπέρη Δήμητρα (Επιβλέπουσα: Β. Φαρμάκη)
Κανταρίδου Φωτεινή (Επιβλέπων: Δ. Λάππας)
Καράβη Θωμαΐς (Επιβλέπουσα Δ. Πόταρη)
Καραντζούλης Κωνσταντίνος (Επιβλέπων: Π. Σπύρου)
Καφετζόπουλος Γεώργιος-Ιγνάτιος (Επιβλέπουσα: Δ. Πόταρη)
Κιούφτη Ροϊδούλα (Επιβλέπουσα: Β. Φαρμάκη)
Κούρτη Στυλιανή-Κυριακή (Επιβλέπουσα: Δ. Πόταρη)
Μπακογιάννη Διονυσία (Επιβλέπουσα: Δ. Πόταρη)
Μπαμπίλη Αμαλία-Χριστίνα (Επιβλέπουσα: Δ. Πόταρη)
Μπρόκου Μαρίνα (Επιβλέπουσα: Β. Φαρμάκη)
Πέττας Νικόλαος-Μάρκος (Επιβλέπουσα: Δ. Χριστοπούλου)
Πρωτοπαπάς Δημήτριος (Επιβλέπων: Ι. Εμμανουήλ)
Χούτου Χρυσούλα(Επιβλέπουσα Δ.Πόταρη)