ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞ. ΑΚ. ΕΤΟΥΣ 2022-23

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ

ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022-2023

ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ 1/8/2023 ΕΩΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ 20/8/2023

Οι φοιτητές που περάτωσαν τις σπουδές τους την εξεταστική περίοδο Εαρινού Εξαμήνου Ακαδημαϊκού Έτους 2022-2023, καλούνται να υποβάλουν αίτηση ορκωμοσίας μέσω της Υπηρεσίας ηλεκτρονικής υποβολής αιτημάτων του Ιδρύματος στην διεύθυνση http://eprotocol.uoa.gr, αποκλειστικά εντός της προαναφερόμενης προθεσμίας, ακολουθώντας τα εξής βήματα:

• Αιτήσεις
  • Α. Αιτήσεις προς τις Γραμματείες των Τμημάτων
  • 04. Αίτηση Ορκωμοσίας Προπτυχιακού
  • Προς τη Γραμματεία του Τμήματος Μαθηματικών
  • Τα πεδία με αστερίσκο συμπληρώνονται υποχρεωτικά, καθώς και τα πεδία «Κατεύθυνση» και «Ειδίκευση» (εάν το πεδίο «Ειδίκευση» δεν συμπληρωθεί, η Γραμματεία εκλαμβάνει ως δεδομένο ότι δεν έχει αποκτηθεί Ειδίκευση)
  • Στο πεδίο Σημειώσεις/Παρατηρήσεις αναφέρετε μόνο τυχόν αλλαγές στους καταλόγους των μαθημάτων
  • Συνημμένα αρχεία σε μορφή Pdf (μόνο τα παρακάτω):

α) Φωτοαντίγραφο αστυνομικής ή στρατιωτικής ταυτότητας

β) Βεβαίωση εκκένωσης δωματίου για όσους διέμεναν στην Φοιτητική Εστία

Η ισχύς της ακαδημαϊκής ταυτότητας λήγει με την υποβολή αίτησης ορκωμοσίας.

*Βασική προϋπόθεση για την υποβολή αίτησης ορκωμοσίας είναι η ανάρτηση στο my-studies της βαθμολογίας όλων των εξετασθέντων μαθημάτων, χωρίς καμία εκκρεμότητα βαθμών της εξεταστικής περιόδου Εαρινού Εξαμήνου Ακαδημαϊκού Έτους 2022-2023, καθώς και η μη συμμετοχή στην συμπληρωματική εξεταστική Σεπτεμβρίου.

*Αιτήσεις χορήγησης βεβαίωσης περάτωσης σπουδών μπορούν να κατατεθούν ηλεκτρονικά στο e-mailτης Γραμματείας (secr[at]math.uoa[dot]gr), εφόσον έχει προηγηθεί η κατάθεση της αίτησης ορκωμοσίας και αποκλειστικά κατά το διάστημα 10-20 Αυγούστου 2023.