ΔΠΜΣ: ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2023-24

Αναρτήθηκε η προκήρυξη για την επιλογή μεταπτυχιακών φοιτητών του ΠΜΣ για το ακ. έτος 2023-24.

Η διαδικασία υποβολής αιτήσεων θα γίνει ηλεκτρονικά μέσω του ακόλουθου συνδέσμου meuoa.gr/registerκαι θα ξεκινήσει την Παρασκευή 12 Μαΐου 2023 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 9 Ιουνίου 2023.

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν πτυχιούχοι Τμημάτων Μαθηματικών, Στατιστικής, Τμημάτων Θετικών Επιστημών και Πολυτεχνικών Σχολών, του Τμήματος ΙΦΕ, και των Τμημάτων ΦΠΨ και Παιδαγωγικών της ημεδαπής ή αντίστοιχων Τμημάτων της αλλοδαπής καθώς και πτυχιούχοι αντιστοίχων τμημάτων των Τ.Ε.Ι της χώρας όπως ο νόμος ορίζει.

Υποψήφιοι δύνανται να είναι και όσοι αναμένουν να καταστούν πτυχιούχοι μέχρι και την εξεταστική περίοδο Σεπτεμβρίου 2023.