ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ: ΣΥΝΑΡΤΗΣΙΑΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΑΛΓΕΒΡΕΣ ΤΕΛΕΣΤΩΝ - ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Πέμπτη 30 Απριλίου 2020

Σκεφτήκαμε στους δύσκολους καιρούς που περνάμε να προσπαθήσουμε να συνεχίσουμε τα σεμινάριά μας διαδικτυακά.

Τα διαδικτυακά αυτά σεμινάρια θα συνδιοργανώνουμε μαζί με τους :

Δ. Δριβαλιάρη (Παν/μιο Αιγαίου), Γ. Ελευθεράκη (Παν/μιο Πατρών),  Ε. Κακαριάδη (Newcastle University, UK) και Η. Κατσούλη (East Carolina University, USA).

Τα σεμινάρια θα γίνονται κάθε Παρασκευή στις 5μμ ώρα Ελλάδος μέσω της πλατφόρμας Zoom. Σχετικές οδηγίες, καθώς και link and meeting ID, θα ανακοινώνονται κάθε φορά στη σελίδα μας

Η στόχευση του σεμιναρίου παραμένει η ίδια:

"Το σεμινάριο είναι ανοιχτό σε όλους. Απευθύνεται σε μεταπτυχιακούς και προχωρημένους προπτυχιακούς φοιτητές και ερευνητές. Θα προσπαθούμε οι παρουσιάσεις να είναι αυτοδύναμες στο μέτρο του δυνατού."

Πρώτη Διάλεξη: Πέμπτη 30 Απριλίου (κατ’ εξαίρεση), ώρα 17:00

Ομιλητής: Ηλίας Κατσούλης

Τίτλος: Dilation theory in finite dimensions and matrix convexity (according to Μ. Lupini and Μ. Ηartz)