ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ERASMUS+ (CIVIS) 2021-22

Με το παρόν προσκαλούνται οι φοιτητές του Τμήματος Μαθηματικών ΕΚΠΑ να υποβάλουν αιτήσεις συμμετοχής στο πρόγραμμα ERASMUS+ για το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκό έτος 2021-22, στα Τμήματα Μαθηματικών των Πανεπιστημίων-Μελών της συμμαχίας Πανεπιστημίων CIVIS. (Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα Erasmus+ CIVIS βρίσκονται στον σύνδεσμο: http://www.interel.uoa.gr/erasmus/civis.html)

Οι φοιτητές μπορούν να υποβάλουν αίτηση για να μεταβούν σε όλα τα συμμετέχοντα Παν/μια για ένα από τα 2 εξάμηνα του ακαδ. έτους 2021-22 (όμως για τα Παν/μια της Στοκχόλμης και της Γλασκώβης αιτήσεις μπορούν να υποβληθούν μόνο για το εαρινό εξάμηνο 2021-22).

Σημειώνεται ότι δεν μπορεί να υποβληθεί αίτηση για μετακίνηση το ίδιο εξάμηνο του έτους 2021-22 από φοιτητές που έχουν υποβάλει ήδη το τρέχον διάστημα αίτηση στο Τμήμα τους με βάση την πρόσκληση για επιλογή φοιτητών ERASMUS της 11ης Μαρτίου 2021.
Οι οικονομικά επιχορηγούμενες θέσεις θα είναι 8 (οκτώ).

Αναλυτικότερες πληροφορίες στην πρόσκληση