ΕΞΑΜΗΝΙΑΙΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ - H ΜΕΘΟΔΟΣ RIEMANN-HILBERT

Το τρέχον εαρινό εξάμηνο έχουμε στο Τμήμα Μαθηματικών του ΕΚΠΑ, με εκπαιδευτική άδεια, τον εκλεκτό συνάδελφο, Καθηγητή ΣΠΥΡΟ ΚΑΜΒΥΣΗ (Τμήμα Μαθηματικών και Εφαρμοσμένων Μαθηματικών, Πανεπιστήμιο Κρήτης).

Ο κ. Καμβύσης θα κάνει ένα τακτικό εβδομαδιαίο σεμινάριο με θέμα H ΜΕΘΟΔΟΣ RIEMANN - HILBERT σε όλη τη διάρκεια του εξαμήνου.

Το Σεμινάριο θα γίνεται κάθε  ΔΕΥΤΕΡΑ 13:00 - 15:00 στην  αίθουσα Α21  (2ος όροφος, Κτήριο του Τμήματος Μαθηματικών).

και θα ξεκινά ακριβώς στις 13:00.

Έναρξη:Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2020.

Ο κ. Καμβύσης έχει ετοιμάσει μία ιστοσελίδα με αναφορές, ημερολόγιο, κλπ.: https://sites.google.com/site/methodosriemannhilbert
Μετά απο κάθε συνάντηση θα αναφέρει ακριβώς τι θα έχει παρουσιάσει και ποια είναι τα αντίστοιχα κεφάλαια/παράγραφοι στην βασική (ή άλλη) αναφορά.

Κατά την παραμονή του στο Τμήμα κ. Καμβύσης θα είναι στο γραφείο 222.

Το Σεμινάριο απευθύνεται σε συναδέλφους, μεταδιδακτορικούς ερευνητές, υποψήφιους διδάκτορες, μεταπτυχιακούς και προχωρημένους προπτυχιακούς φοιτητές με σχετικό ενδιαφέρον και υπόβαθρο.

Προαπαιτούμενα: Μιγαδική Ανάλυση και Θεωρία Μέτρου.