ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2022 - 2023

Σύμφωνα με απόφαση της Συνέλευσης του Τμήματος της 18-04-2022 ανακοινώνεται ότι, για το παν/κό έτος 2022 – 2023  κατατάσσονται στο:

•    Γ’ εξάμηνο σπουδών, οι πτυχιούχοι Τμημάτων Α.Ε.Ι και Τ.Ε.Ι.

•    Α’ εξάμηνο σπουδών οι πτυχιούχοι:
     Α)  Σχολών Μόνιμων Υπαξιωματικών Ενόπλων Δυνάμεων (ΣΥΔ, ΣΜΥ, ΣΜΥΝ, ΣΤΥΑ) και Σωμάτων Ασφαλείας (π.χ. Σχολή Αστυφυλάκων) διετούς κύκλου σπουδών.
     Β) Ανωτέρων Σχολών υπερδιετούς κύκλου σπουδών (Γυμναστικών Ακαδημιών τριετούς φοίτησης, Ανωτέρων Εκκλησιαστικών Σχολών, Εκκλησιαστικής Παιδαγωγικής Ακαδημίας Θεσ/νίκης και Σχολών Οικιακής Οικονομίας (Ν. 1865/1999).

Τα εξεταζόμενα μαθήματα (ύλη επισυνάπτεται) για κατάταξη στο:

Γ΄ ΕΞΑΜΗΝΟ, είναι:
1.  Απειροστικός Λογισμός ΙΙ
 2.  Γραμμική ΄Αλγεβρα ΙΙ
 3.  Πιθανότητες Ι

Α΄ ΕΞΑΜΗΝΟ, είναι:
 1. Απειροστικός Λογισμός ΙΙ
 2. Γραμμική   Αλγεβρα ΙΙ
 3. Γεωμετρία Ι

Οι αιτήσεις θα συνοδεύονται από αντίγραφο πτυχίου και θα υποβάλλονται από 1 έως 15 Νοεμβρίου 2022, μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης eprotocol.uoa.gr ακολουθώντας τα εξής βήματα:

•    Νέα Αίτηση
•    Α. Αιτήσεις για φοιτητικά θέματα
•    01. Γενική Αίτηση για Φοιτητικά Θέματα
•    Προς τη Γραμματεία του Τμήματος Μαθηματικών
* Τα πεδία με αστερίσκο συμπληρώνονται υποχρεωτικά

Συνημμένα αρχεία σε μορφή Pdf:
    α)  Αίτηση Κατάταξης Πτυχιούχου
    β)  Αντίγραφο πτυχίου

Οι πτυχιούχοι από ΑΕΙ εξωτερικού οφείλουν να προσκομίσουν και την αντίστοιχη ισοτιμία από το ΔΟΑΤΑΠ.
    Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν το μήνα Δεκέμβριο (θα ανακοινωθεί το σχετικό πρόγραμμα εντός του Νοεμβρίου 2022).

Από τη  Γραμματεία του Τμήματος Μαθηματικών