ΔΗΛΩΣΕΙΣ - ΔΙΑΝΟΜΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΩΝ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Δηλώσεις - διανομή διδακτικών συγγραμμάτων εαρινού εξαμήνου

Σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, κ. Διγαλάκη της 10/4/2020, άρχισε η διαδικασία υποβολής δηλώσεων για την επιλογή διδακτικών συγγραμμάτων, η οποία αναμένεται να ολοκληρωθεί στις 26 Απριλίου 2020, ημέρα Κυριακή. Αμέσως μετά την ολοκλήρωση υποβολής των δηλώσεων θα ξεκινήσει δωρεάν η κατ’ οίκον διανομή των διδακτικών συγγραμμάτων προς όλους τους δικαιούχους φοιτητές με επιμέλεια του κάθε εκδοτικού οίκου, η οποία αναμένεται να ολοκληρωθεί έως 15 Ιουνίου 2020.

Η διαδικασία υποβολής των δηλώσεων για την επιλογή διδακτικών συγγραμμάτων από τους δικαιούχους φοιτητές θα διαρκέσει από την Παρασκευή 10 Απριλίου 2020 έως και την Κυριακή 26 Απριλίου 2020. Διευκρινίζεται ότι δεν δύναται να υπάρξει παρέκκλιση από την εν λόγω προθεσμία από τα Α.Ε.Ι. και τις Α.Ε.Α., συνεπώς η ως άνω καταληκτική ημερομηνία υποβολής δηλώσεων είναι υποχρεωτική.

Εγκύκλιος για δηλώσεις και διανομή συγγραμμάτων