ΑΝΑΒΟΛΗ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΓΙΑ ΦΜΕΑ

Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2019 ΑΜΦ. 23
ΑΝΑΒΟΛΗ Ενημερωτικής Εκδήλωσης για ΦμεΑ

Η Εκδήλωση αναβάλλεται λόγω απόφασης του ΦΣ για κατάληψη. Θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση.

Ο Φοιτητικός Σύλλογος του Τμήματος Μαθηματικών διοργανώνει ενημερωτική εκδήλωση για Φοιτητές με Αναπηρία, την Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2019, ώρα 15:00-16:00, στο Αμφιθέατρο 23 του Τμήματος Μαθηματικών.

Στην εκδήλωση θα συμμετάσχουν εργαζόμενοι από τη Μονάδα Προσβασιμότητας του ΕΚΠΑ και μέλη ΔΕΠ από την Επιτροπή Υποστήριξης ΦμεΑ.

Θα γίνει ενημέρωση για τις δυνατότητες που παρέχει το Πανεπιστήμιο σε Φοιτητές και Φοιτήτριες με Αναπηρία, και θα συζητηθούν τα προβλήματα που υπάρχουν.

Επίσης θα παρουσιαστούν δραστηριότητες και δυνατότητες εθελοντισμού και βοήθειας σε ΦμεΑ από τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του ΕΚΠΑ.